Monthly Archives: October 2014

ניצול הזמן על ידי גלישה בסלולר

בעבר כשהיינו ממתינים בתור לקופת חולים, בסופר או בסתם נסיעה באוטובוס, היינו מעבירים את הזמן בדרכים שונות. העסוקים שבנו היו מריצים במוחם מחשבות ותכנונים על סדר היום. ולהוגים שבינינו היה זמן זה עת רצון להגות בשרעפים. כיום עם מציאות הסמארטפונים ניצול הזמן שינה את יעודו לאפיקים חדשים. מי מאיתנו לא יכול שלא להבחין בתופעת הראשים המורכנים הנהוגה בקרב הבריות בשנים האחרונות. כל אחד ואחת עסוקים בגלישה באינטרנט דרך הסלולר. הראש מורכן, העיניים מרצדות לעבר המסך, והידיים זריזות, עוסקות במלאכת הגלילה כאילו הייתה זו מלאכת קודש. עדכונים שוטפים במדורי החדשות, התעדכנויות במדורי הרכילות, קריצה קלה בפייסבוק לבדוק שכולם חיים הם חלק בלתי מבוטל משגרת יומנו. על אף קיתוניות הביקורת הנשפכות על אנשי הגאדג’טים, לא נוכל שלא להסכים שפעמים רבות אנחנו נעזרים בשירותי האינטרנט שימוש מועיל למדי. נניח לדוגמא שאנו מעוניינים לצאת עם החבר’ה או סתם עם הבת זוג ללכת בערב להופעה טובה. אנחנו תקועים בעבודה או בלימודים באוניברסיטה ולא מוצאים זמן להתחבר ללפטופ במקום ראוי על מנת להתעדכן באתר לוח הופעות סטנדרטי של מועדון מסוים. מהירות המידע שניתן כיום להשיג לגבי נושאים מעין אלו. מוכיח את עצמו פעם אחר פעם. אם בעבר היינו מוכרחים להיתקע שעות בטלפונים ובירורים אם נשארו כרטיסים להצגה טובה או סרט חדש שיצא. כיום עם קצת גוגל, קצת עכבר העיר וקצת שיתוף מידע סמסי עם החברים אנו מארגנים לעצמנו יציאה בערב. מיותר יהיה לציין שטיפת זיעה אחת לא נרשמה יוצאת ממקורות מצחנו.

ניצול הזמן על ידי גלישה בסלולר – חלק 2

חיפוש דילים של נסיעות דרך הסלולר
החיפוש אחר מקומות בידור ובילוי דרך הסלולר הם כבר שם דבר בחוצות העיר. הזמן נשרף ממילא אז לפחות נוכל לנצל אותו לבדיקת לוח הופעות והשוואת מחירים . אולם מה בדבר בדיקה של מקומות בילוי מעבר לים.
לפי הנתונים הלא רשמיים, נוסע הישראלי הממוצע לחו"ל פעם בשנה. ובמקומות שבהם החתך הסוציואוקונומי קצת יותר נמוך הממוצע בהתאם- אחת לשלוש שנים. רובנו כבר הורגלנו שקיים פער עצום במחירים בין חברות התעופה והדילים השונים. בדיקה נבונה באתרי האינטרנט תניב חסכון עצום שיכול להסתכם במאות דולרים. נניח שאנו מתכננים חופשת סקי לחופשת החורף הקרבה. כידוע חופשת סקי היא דבר יקר. אלא עם בירור לא מסובך ולא טרחני כל כך. נוכל למצוא דילים נאים במיוחד באיזורי סקי, שאמנם אינם הטופ, אך בהחלט יכולים לספק לנו ולבני ביתנו הנאה מרובה. כיום רוב חברות הנסיעות מציעות עסקאות מעניינות למדי של חופשות סקי. חשוב להכיר את הגורמים בהפרשי המחירים כדי שנוכל לצוד בקלות דיל משתלם ביותר. היעד המשמעותי מבחינתנו הוא תקופת הנסיעה.
עונת הסקי מתחילה בתנופה כבר בחודש נובמבר ומסתיימת לה אי שם באפריל ולעיתים אף מאוחר יותר. חודשים נובמבר ומרץ הם התקופות הפחות מבוקשות לכן מי שעיתותיו בידו כדאי לו לשום אל לבו שזה זמן מצויין לנסוע. החסכון הוא אדיר וגם אין צפיפות כה גדולה שמאפיינת למשל את חודשי דצמבר ינואר שהם כאמור תקופת החגים בחו"ל.

מוקפים בשפע הסרטים, ובאיזה מחיר?

רבים יסכימו איתי אם אומר שאחד העולמות האטרקטיביים והפופולרים שקיימים בעולמנו הוא עולם הקולנוע והסרטים. אולפני ענק מוציאים סכומי אסטרונומיים בכל שנה בכדי לגייס תחת חסותם את הבימאים, השחקנים, התסריטאים, הצלמים ובכלל את כל אנשים המקצוע שנחשבים לטובים ביותר בתחום. סטודנטים מבתי- ספר לאומנויות באירופה לוקחים מצלמה חצי מקצועית ובעזרת תקציב דל ומספר חברים מצלמים סרטים שנחשבים לאיכותיים באותה רמה גם כן. כך או כך, עולם הקולנוע שופע ומשגשג.

גם בארץ, מאז ומעולם, הופקו ויצאו להקרנה סרטים רבים שהפכו לבלתי נשכחים ממש. בין אם מדברים על סרטי בורקס כמו אסקימולימון ובין אם סרטי מלחמה אפלים ורציניים כמו לבנון שיחסית חדש. ישראלים אוהבים לראות סרטים, כשאר האוכלוסייה בעולם המערבי, ולכן אנו רואים תוצאות אפילו במדינתנו הקטנה וחסרת התקציבים. אהבתנו לסרטים באה לידי ביטוי בכל פינה בחיינו. נערה העורכת בת מצווה בשרון, בגן אירועים יפהפה, לא תוותר על הקרנת סרט חצי מקצועי שערכו בשבילה. אם היא לא תתעקש, רוב הסיכויים שההורים שלה או איזשהו בן משפחה כן. ככה, כי זה בתרבות. המלצמות הדיגיטליות והאייפונים שבידי כולנו מאובזרים כבר במצלמות טובות גם כן, סטילס וגם וידיאו, לכן כיום יש ביכולתו של כמעט כל בן- אדם ברחוב פשוט לשלוף את הפלאפון ולצלם לו קטע וסרטון על כל מה שרק יעלה על הדעת.

לא אשכח חופשת סקי מאוד מסוימת בצרפת, בה נפלתי מהמגלשיים והחלקתי ממש יום וחצי אחרי הנחיתה בשדה התעופה.